محمد رحمانی‌فر، جواد طباطبائی را به مناظره دعوت کرد!

محمد رحمانی‌فر، جواد طباطبائی را به مناظره دعوت کرد!

 

محمد رحمانی‌فر، جواد طباطبائی را به مناظره دعوت کرد!

سرویس تاریخ هویت آمونیوز : درپی لغو سخنرانی جوادطباطبائی با هوشیاری دانشجویان دانشگاه تبریز ، محمد رحمانی فر نویسنده، پژوهشگر و مترجم آذربایجانی، جواد طباطبائی را به مناظره دعوت کرد.

به گزارش آمونیوز : اخبار رسیده حاکی از آن است که سخنرانی جواد طباطبائی در دانشگاه تبریز با همت وهوشیاری دانشجویان دانشگاه های تبریز لغو شده است. در این رابطه مطلع شدیم، یکی از فعالان سرشناس عرصه فعالیتهای مدنی آذربایجان ایران استاد محمد رحمانی فر، جواد طباطبائی را به مناظره دعوت کرده است.

محمد رحمانی‌فر حاوی تالیفات و ترجمه‌های متعددی در خصوص تاریخ و فرهنگ آذربایجان می‌باشد که برخی از تالیفات وی در این حوزه، با استقبال گسترده مخاطبین مواجه شده است. از سوی دیگر جواد طباطبائی تالیفات متعددی در حوزه اندیشه سیاسی در ایران دارد که محوریت پژوهش‌های وی را “فرضیه ایرانشهری” تشکیل می‌دهد. وی و طرفدارانش بارها ترک‌های ایران را مورد تحقیر و توهین قرار داده‌اند.

متن فراخوان منتشر شده از سوی محمد رحمانی‌فر به شرح ذیل می‌باشد:

🎤فراخوان مناظره

✍️#محمد_رحمانی_فر

🔺ظاهراً سخنرانی #سید_جواد_طباطبائی در دانشگاه تبریز لغو شده است. ضمن تشکر از هوشیاری و اقدام به موقع #دانشجویان آذربایجانی، امیدوارم این عزیزان همچنان مراقب تحرکات چنین افرادی باشند. البته، لازم می‌دانم اشاره نمایم که به عنوان یک نویسنده، با هر گونه #سانسور و #بایکوت مخالف هستم. لیکن در شرایطی که در سال‌های اخیر تمامی تلاش‌های دانشجویان #دانشگاه_تبریز و حتی اکثر دانشگاه‌های آذربایجان در خصوص تشکیل مراسمات و سخنرانی‌هایی با محوریت تاریخ و فرهنگ آذربایجان با مخالفت مسئولین دانشگاه‌ها مواجه گردیده، اعطای مجوز سخنرانی به وی چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟

🔺طباطبائی باید بداند که مخالفت ما با سخنرانی وی، ناشی از #ترس یا #ضعف ما نیست. بلکه، ما با تخصیص و توزیع #نادعادلانه تریبون‌ها در مراکز فرهنگی و دانشگاهی مخالفیم. آری، طباطبائی باید بداند که دیگر دوران #متکلم_وحده بودن در دانشگاه‌های آذربایجان به سر آمده‌است و اگر همچنان فکر می‌کند که حرفی برای گفتن دارد، اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگی آذربایجان ایشان را به #مناظره فرا می‌خوانم:

🔹محورهای پیشنهادی مناظره:

۱-  جایگاه سوژه و اوبژه در پژوهش‌های ایرانشهری

۲-   جایگاه حقوق بشر در فرضیه ایرانشهری

 

رزومه اوستاد محمد رحمانی فر

محمد رحمانی‌فر در سال‌های اخیر در حوزه تحقیق و ترجمه فعال بوده و مصاحبه‌ها و یادداشت‌های متعددی در حوزه فرهنگ و ادبیات آذربایجان و مخصوصاٌ فلسفه زبان از ایشان منتشر شده است که در این میان می‌توان به انتشار مصاحبه‌های ایشان از سوی خبرگزاری‌های رسمی از جمله خبرگزاری مهر، ایرنا، تسنیم، یول، رادیو فرهنگ ایران، شبکه سهند تبریز اشاره کرد.
حوزه تخصصی فعالیت ادبی وی شهریارشناسی می‌باشد که ضمن تالیف کتابی در این حوزه تاکنون سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های متعددی در این خصوص انجام داده و موفق به اخذ دیپلم افتخار شهریارپژوهی از سوی کانون نویسندگان جمهوری آذربایجان در مراسم بزرگداشت یکصد و دهمین سالگرد تولد استاد شهریار گردید و آخرین سخنرانی وی در خصوص استاد شهریار در دوم آذرماه سال جاری در دانشگاه صنعتی اورمیه برگزار شد.
آثار:
۱- نگاهی نوین به تاریخ دیرین ترکهای ایران، نشر اختر، چاپ ششم
۲- شهریارلا بیرلیکده اؤزگه‌لشمکدن اؤزلشمه‌یه دوغرو، نشر ملینا، ایکینجی چاپ
۳- دامو، یعقوب بازارخاک، فارسجادان تورکجه‌یه چئویرمه، نشر استاد مطهری
۴- قدرت بیان، برایان تریسی، انگیلیزجه‌دن فارسجایا چئویرمه، نشر ناس، چاپ دوم
۵- قدرت جذبه، برایان تریسی، انگیلیزجه‌دن فارسجایا چئویرمه، نشر ناس، چاپ اول
۶- قلعه بسطام (باسدام قالاسی) با نگاهی به تاریخ اورارتو در آذربایجان، آماده برای انتشار
۷- انگیلیزجه- تورکجه قیسا اؤیکولر توپلوسو، انگیلیزجه‌دن تورکجه‌یه چئویرمه، یاییما حاضیرلانمیش
۸- اؤزگه، آلبر کامو، اینگیلیزجه‌دن تورکجه‌یه چئویرمه، انتشارات آذرتورک، بیرینجی باسقی
تصحیح:
۱- مقدمه‌ای بر تاریخ معماری آذربایجان، محمود اوریا (ویرایش و نگارش مقدمه)
۲- بیر نفس ایلدیریم، مسعود اسلامی، (ویرایش)
۳- هامی اللرینی بوغور، وحید ملک (ویرایش)
۴- آدی آلما، سولماز سون‌باهار (ویرایش)
۵- من قوجامان بیر موزیک ایدیم، زهرا ناصران

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :